2017 Teknoloji Haberleri, Güncel Teknolojiler, Ürün İncelemeleri

Steam fiyatları yükseliyor!

Steam fiyatları yükseliyor!
Bu haber 24 Şubat 2017 - 11:48 'de eklendi ve 369 views kez görüntülendi.
Kotaku’nun Valve’den gelen bir geliştirici e-postası üstüne yaptığı açıklamaya göre; bir süredir bir tehdit gibi varlığını koruyan bir olanak gerçeğe dönüşmekte ve Steam, en sonunda sözünü tutarak tüm Avusturalyalı oyun satın alımlarına Temmuz ayı itibari ile %10’luk bir ücret eklemekte. Bu fazladan yüzde onluk eklenti, mağazada görülen fiyata ekli olacak.
Diğer bir ifade ile hâlâ mağazada görülen fiyat ile alışveriş yapılacak ama bu fiyatın içerisinde ödenti de bulunacak ve fiyat, tahmin edilebileceği gibi eskisine tarafından birazcık daha yüksek olacak.
Ürünler ve Hizmetler vergisi Avusturalyalılar için yeni bir şey yok ve dijital hizmetlerin vergilendirilmesi, 2015 yılında o sırada hazinenin başında bulunan Joe Hockey göre da belirtilmişti fakat şu başlıca dek bu ödenti, Steam üzerindeki oyunlara eklenmemekteydi. Ülkede Steam üzerindeki fiyatlar acilen ABD doları olarak gösterilmekte ve ödeme sayfasında seçilen ödeme biçimine kadar uygun olan para birimine dönüştürülmekte. Ayrıca Avusturalyalılar bu vergiden etkilenen tek millet değiller.
Japonya, İsviçre, Güney Kore, İzlanda, Güney Afrika ve Yeni Zelanda’da da yerel ülke vergileri Mart ayından itibaren etkin edilmeye başlanacak… –

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER