2017 Teknoloji Haberleri, Güncel Teknolojiler, Ürün İncelemeleri

Intel Optane, PC’ye geliyor!

Intel Optane, PC’ye geliyor!
Bu haber 29 Mart 2017 - 10:24 'de eklendi ve 181 views kez görüntülendi.
Intel’in kısa bir vakit önce tanıttığı ve özellikle sunucu tarafında ihtiyaçları karşılayacağı bilinen 3D depolama teknolojisine sahip Optane SSD, masaüstü bilgisayar kullanıcılarına da sunulacak. Masaüstü bilgisayara büyük oranda hız katacak olan Intel Optane, her en değin spiker tarafında 375 GB depolama kapasitesine sahip olsa da, PC tarafında 16 GB ve 32 GB olarak görünecek. En azından şimdilik… Spiker tarafında da yakın zamanda 750 GB ve 1 TB depolama kapasitelerine sahip olacak.
Intel Optane, özelikle düşük erişim süresiyle uyarı çekiyor. 10 mikro saniyenin aşağı bir erişim zamanlamasına sahip olan Intel Optane, 900 MB/s oranında art arda okuma anlık performansa sahip. Bu da onun geleneksel değişmez sürücülerle kıyaslandığında 28 kat daha performanslı, depolama olaraksa 14 kat daha çabuk olduğunu gösteriyor.
Intel’in beklentisi yeni Optane SSD’leri 24 Nisan’da raflara koymak. 16 GB modülün fiyatı 44 Dolar olarak belirlenirken, 32 GB’lık modülün fiyatı ise 77 Dolar. Asus, Dell, HP ve Lenovo ile bu yılın ikinci çeyreğine de hazırlanmış olacak olan Intel Optane, bu sayede daha performanslı çalışan bir PC için iyi gibi bir seçenek gibi görünüyor. Şüphesiz son kararımızı, Intel Optane’i deneme merkezimizde ağırladığımızda söyleyeceğiz. –

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER