2017 Teknoloji Haberleri, Güncel Teknolojiler, Ürün İncelemeleri

Gözleriniz Apple iGlass’a hazırlanmış mı?

Gözleriniz Apple iGlass’a hazırlanmış mı?
Bu haber 29 Mart 2017 - 13:25 'de eklendi ve 172 views kez görüntülendi.
Sanal hakikat teknolojisi her ne değin akıllarda büyük yer etmiş olsa da, doğrusu teknoloji devlerinin gözü, gözlerimizin önüne arttırılmış realite getirecek olan AR teknolojisinde. Temelde reel dünya ile sanal dünyayı bir araya getiren arttırılmış gerçeklik, Apple’ın da üzerinde bir hayli durduğu bir teknoloji. Bilhassa Tim Cook’un, geleceğin AR’de olduğuna inandığı ve Apple laboratuvarlarında da buna ilişkin çalışmaların son hız sürdüğü biliniyor. Peki, Apple iGlass veya Apple Glass ne vakit gelecek?
Şu an gelen haberlere kadar en iyi tahmin 2018 gibi görünüyor. Kesinlikle bu tarih de net olarak kesin yok. Financial Times’a konuşan kaynaklarca, Apple’ın şu sıralar bütün gücünü iPhone 8’e ayırdığı, o nedenle eylül ayında VR ya da AR ile ilgili somut bir örnek göremeyeceğimiz belirtiliyor. öte yandan iPhone 8 lansmanı sırasında, AR gözlükle ilgili bir tarih verilebilir.
Geçtiğimiz ay ortaya çıkan Magic Leap arttırılmış hakikat cihazının prototipi de bir hayli coşku yaratmıştı. Peki, bunun ne önemi var? Şöyle ama, geçtiğimiz günlerde Apple CEO’su Tim Cook, Magic Leap’i ziyaret etmiş ve arttırılmış hakikat teknolojisini denetleme etmişti. Bu bağlamda Apple’ın “bir sonraki büyük şeyinin” AR gözlüğü olduğunu söyleyebiliriz. Kesinlikle bunu her zaman birlikte bekleyip göreceğiz. –

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER