2017 Teknoloji Haberleri, Güncel Teknolojiler, Ürün İncelemeleri

En çok hangi Android sürümü kullanılıyor?

Google, geliştiriciler sayfasında Android sürümleri kullanım oranlarını bir kez daha güncelledi. Son açıklanan verilere göre Android 7.0 Nougat kullanım oranı ne durumda?

En çok hangi Android sürümü kullanılıyor?
Bu haber 07 Haziran 2017 - 23:52 'de eklendi ve 175 views kez görüntülendi.

Google, geliştiriciler sayfasında yer alan Android sürümleri kullanım oranları verilerini bir kez daha güncelleyerek, 2017 yılı Haziran ayı verilerini kamuoyu ile paylaştı.

Apple dosyalar uygulaması nedir?

Son bir hafta içerisinde Google Play Store’u ziyaret eden Android cihazlardan gelen veriler doğrultusunda oluşturulan tabloya, gelin hep birlikte göz atalım.

Android 7.0 Nougat yükselişini sürdürüyor!

Google’ın geliştiriciler sitesinden yayınladığı son rakamlara göre Android 7.0 ve 7.1 Nougat sürümleri yüzde 9.5’lik kullanım oranı ile bir önceki döneme göre yüzde 2.4 yükseliş kaydetti.
Ice Cream Sandwich, Jelly Bean ve Marshmallow sürümlerinin kullanım oranları sabit kalırken Gingerbread, Kitkat ve Lollipop sürümleri düşüş yaşamaya devam ediyor.

Değişiklikleri rakamsal anlamda incelediğimizde ise Android 2.3 ve 4.2 sürümlerinin kullanım oranları bir önceki döneme göre yüzde 0.2 gerilerken, Android 4.4 ve 5.1 sürümleri yüzde 0.7’lik bir gerileme yaşamış durumda.
Bu sürümleri yüzde 0.5’lik gerileme ile Android 5.0 ve yüzde 0.1 ile Android 4.1 takip ederken, Android 7.0 Nougat’ın elde ettiği yükseliş sektörde oldukça yetersiz bulunuyor.

İLGİLİ HABERZararlı Android uygulamaları listelendiİLGİLİ HABERDünyanın en küçük Android akıllı telefonu: Jelly

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER