2017 Teknoloji Haberleri, Güncel Teknolojiler, Ürün İncelemeleri

Bosch bazı ev aletleri için uyardı: Patlayabilir!

Bosch kendi üretimi olan bazı eski ev aletleri hakkında bir uyarı yayınladı. Eski model bazı gazlı fırınlar ve ocaklar için nadir de olsa patlama görülebileceği bildirildi.

Bosch bazı ev aletleri için uyardı: Patlayabilir!
Bu haber 04 Haziran 2017 - 17:41 'de eklendi ve 282 views kez görüntülendi.

Dünyaca ünlü beyaz eşya markası Bosch kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı uyarıyla bazı eski ev aletlerinin patlayabileceği uyarısında bulundu. “Potansiyel patlama riski” başlıklı uyarı birçok kullanıcıyı endişelendirdi.

BOSCH’DAN PATLAMA UYARISI

Bosch aşağıdaki uyarıyla ilgili ürünleri kullananların dikkatli olmasını talep etti;

Türkiye’de, aşağıdaki dönemde üretilmiş ve belirtilen özellikteki gazlı pişirme cihazları kampanya kapsamındadır: Ocak 2009-Ekim 2011 yılları arasında üretilmiş solo gazlı fırın, ankastre gazlı ocak ve LPG’li set üstü ocak ile Ocak 2004-Ekim 2011 tarihlerinde üretilmiş doğal gazlı set üstü ocak ve bunlara ilaveten Ocak 2004 tarihinden Ekim 2011 tarihine kadar gaz dönüşüm işlemine tabi tutulmuş tüm gazlı pişiriciler.

Bazı durumlarda, gaz sızıntısı kontrol edilemeyen bir şekilde gerçekleşebilir ve son derece nadir durumlarda bir patlama riski ortaya çıkabilir. Bunun nedeni, monte edilen gaz bağlantı parçalarının olası hasarıdır.

Herhangi bir potansiyel tehlikenin önüne geçmek amacıyla, kampanya kapsamına giren cihaz sahipleri, derhal cihaza gelen gazı kesmeli ve bağlantı parçaları değiştirilene kadar cihazı kullanmamalıdır.
BSH, tüm listelenmiş gazlı pişirme cihazları sahiplerine, cihazlarının bu güvenlik kampanya kapsamına girip girmediğini kontrol etme çağrısında bulunmaktadır. BSH, kampanya kapsamına giren tüm cihaz sahiplerine, yetkili bir servis teknisyeni tarafından cihaz sahibinin evinde ücretsiz gaz bağlantı parçası değişimi hizmeti sunmaktadır.
Neden olduğumuz tüm rahatsızlıklardan ötürü özür dileriz ve anlayışınız ve sabrınız için size teşekkür ederiz. Cihazınızın kampanya kapsamına girip girmediğini kontrol etme konusunda sorunlar yaşamanız veya başka bir sorunuz olması halinde lütfen bizi arayın.

İlgili duyuruyla ilgili detaylı bilgi için buraya aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Bosch kullanıcı bilgilendirme uyarısı

İLGİLİ HABERBir iPhone 7 Plus patlama vakası daha!

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER