2017 Teknoloji Haberleri, Güncel Teknolojiler, Ürün İncelemeleri

Akıllı lenslerin şaşırtan özellikleri

Sony’nin akıllı lensler için patent başvurusunda bulunduğu belirtiliyor. Söz konusu lensler, sıradan bir lensten daha çok akıllı bir telefonunu andırıyor.

Akıllı lenslerin şaşırtan özellikleri
Bu haber 04 Haziran 2017 - 17:39 'de eklendi ve 252 views kez görüntülendi.

Sony’nin aldığı patent sayesinde de kontakt lensler artık görüşü düzeltmenin ve estetik kaygıların ötesine geçebilir. Tek bir göz kırpmayla video kaydedebilen ya da bir videoyu yeniden oynatabilen bir patent mevzubahis.

Kullanıcılar akıllı kontakt lensleri göz kırpma hareketiyle kontrol edebilecek. Lens sayesinde kayıt alınabileceği gibi ürünün dahili hafızası önceden kaydedilmiş materyalleri yönetmeyi de mümkün hâle getiriyor.

GÖRÜNTÜLEME NASIL SAĞLANIYOR?

Akıllı kontakt lensler, video ve resimlerin gösterilmesinde elektroışımalı bir teknoloji kullanıyor. Dahili video kayıt ünitesi bir tarafa kullanıcıya yakınlaştırma, otomatik odaklama ve hatta netlik ayarı yapmaya da imkân verilmiş. Ayrıca, poz ve açıklık ayarları seçeneği mevcut. Baş kısmındaki hareketi algılayıp görüntüyü stabilize etmek için jiroskop kullanılıyor ve böylelikle kayıt kendi kendini doğru bir yörüngede ayarlayabiliyor.

Elektromanyetik indüksiyon sayesinde de cihazın içerisindeki manyetik alandaki iletkenlerin hafif bir hareketiyle elektrik üretiliyor. Cihaz böylelikle tam günlük bir kullanım vadediyor. Cihazdaki dahili hafıza sayesinde kullanıcı kayıtlı ögelerine kolaylıkla ulaşabiliyor.

Habertürk

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER